BHP dla każdego!


Pomimo tego, iż obowiązkiem każdego pracodawcy jest zapewnienie bezpiecznych i higienicznych warunków pracy, to nie każdy z nich się do tego stosuje. Rzadko zdają sobie sprawę z tego, iż nawet w sytuacji, gdy nie dojdzie do wypadku przy pracy, to i tak może na nich spaść dotkliwa kara finansowa związana z niedopełnieniem obowiązków figurujących w KP (kodeksie pracy).

Odpowiednie organy mogą nałożyć na takiego pracodawcę karę po kontroli wszczętej z urzędu, bądź też po powzięciu informacji chociażby od pracowników zaniepokojonych wypełnianiem obowiązków przez pracodawcę – to właśnie szkolenie z zakresu BHP ma ich przygotować i przyuczyć do bezpiecznego wykonywania pracy, która nie spowoduje w żaden sposób uszczerbku na ich życiu, bądź w skrajnych wypadkach – śmierci.

Jeżeli pracodawca zasłania się brakiem czasu, to warto podrzucić mu namiar na firmy, które zajmują się przeprowadzaniem tego typu szkoleń – w każdym większym mieście powinniśmy znaleźć ich przynajmniej kilka. Na przykładzie Poznania wystarczy wpisać do wyszukiwarki internetowej Google: „Szkolenia BHP Poznań”, „Obsługa BHP Poznań”, „Szkolenia BHP Poznań”, czy nawet „Kursy z BHP w Poznaniu”. Może konkretna oferta podparta przepisami z KP o odpowiedzialności przekona pracodawcę, że warto wypełniać nakładane prawem obowiązki?

Szukasz dodatkowych informacji? Sprawdź stronę https://www.bhp-prometeo.pl/