Jak zadbać o plombę?


W obecnych czasach każdy stomatolog Warszawa Bemowo używa materiałów najwyższej jakości, aby zapewnić pacjentowi plombę o dużej trwałości. Trzeba jednak wiedzieć, że tuż po wizycie u dentysty należy odpowiednio postępować, aby wypełnienie stężało, a tym samym przetrwało dłużej.

Dentysta Warszawa Wola z pewnością poinformuje jak zadbać o plombę przez najbliższe dni. Przede wszystkim należy zrezygnować w ciągu pierwszej doby z alkoholu i papierosów, a także intensywnego szczotkowania zęba z wypełnianiem. Oprócz tego przez kilka dni lepiej będzie unikać lepkich potraw, a przede wszystkim słodyczy i gum do żucia.

Warto wiedzieć, że puste miejsce po plombie bardzo łatwo i szybko zostaje zanieczyszczone przez resztki jedzenia, co powoduje rozwój próchnicy. Jeśli pozostawimy taki stan rzeczy bez jakiejkolwiek interwencji, w skrajnych przypadkach zęby mogą wypadać, a wtedy jedynym rozwiązaniem są implanty zębów Wola. Zdecydowanie lepiej więc będzie postarać się, aby ubytek został jak najszybciej wypełniony na nowo.