Letnie przyjęcie w ogrodzie


Już niedługo dni staną się na tyle ciepłe, że z przyjemnością otworzymy drzwi do ogrodu i zaczniemy spędzać w nim więcej czasu. Szczęśliwi posiadacze domu z własnym kawałkiem zielonej oazy z pewnością nie raz pomyślą o zorganizowaniu w nim przyjęcia. Jak się za to zabrać? O czym należy pamiętać?

Podstawą jest zapewnienie gościom wygody. W tym celu będziemy potrzebowali odpowiedniej ilości mebli ogrodowych. Jeśli mamy werandę z podłogą, altanę lub wybrukowane patio, możemy również wystawić na zewnątrz meble z domu. Nie należy jednak tego robić, jeśli będziemy musieli postawić je na trawniku- ziemia i trawa z pewnością je zniszczą.

Jeśli już mamy zapewniony stół na którym podamy przekąski oraz wygodne siedzenia dla wszystkich zaproszonych gości, pora przejść do zaplanowania gotowania. Dobrym pomysłem jest kuchnia ogrodowa z grillem. Pozwoli nam to szykować jedzenie bez opuszczania gości i przerywania rozmowy. Możemy również ich w to zaangażować. Grill to zawsze świetne rozwiązanie na letnie przyjęcia, dobrze więc zaplanować kilka potraw z niego.

Letnie przyjęcie w ogrodzie tylko z: qgesto.com

Przy planowaniu poczęstunku należy uwzględnić preferencje wszystkich zaproszonych gości. Jeśli ich nie znamy, postawmy na różnorodność. Zaplanujmy więc kilka dań z grilla, w tym dania wegetariańskie, na przykład szaszłyki warzywne. Oprócz tego zaserwujmy jakąś sałatkę warzywną lub owocową. Świetnym pomysłem będzie wykorzystanie do tego plonów z własnego ogrodu, jeśli je mamy. Będzie to z pewnością miły akcent. Jeśli wśród zaproszonych gości znajdą się dzieci, zapewnijmy im przekąski, po które będą mogły sięgnąć podczas czekania na dania z grilla.

Zadbany ogród sam w sobie jest dekoracją, z okazji przyjęcia warto go jednak odrobinę dopieścić. Na stole można ustawić bukiet świeżych kwiatów. Lepiej jednak nie wybierać do niego kwiatów silnie pachnących, które mogłyby wabić pszczoły i osy. Zbyt silny zapach w pobliżu jedzenia może też przeszkadzać gościom. Jeśli przyjęcie planujemy przeciągnąć do późnych godzin wieczornych, koniecznie musimy zadbać o oświetlenie. Dobrze sprawdzą się rozciągnięte pomiędzy drzewami sznury lampek choinkowych a także porozstawiane na trawniku czy brzegach rabat latarnie. Należy je tak ustawić, by odpalone świece nie stwarzały zagrożenia pożarowego.