Starych dach – jak naprawić najtaniej?


Stary dach pokryty dachówkami czy też blachą to opcja spotykana w wielu domach sprzed lat. Taki dach oczywiście chroni nieruchomość przed deszczem, śniegiem i wpływem warunków atmosferycznych, jednak często niewystarczająco dobrze. Konieczny jest remont. Jak go wykonać, by zapłacić jak najmniej? Membrana na dach.

Jeśli nie chcemy wydawać na naprawę dachu zbyt dużej ilości gotówki, warto skoncentrować się na kilku kwestiach – naprawie miejsc, gdzie dach przecieka, jego ociepleniem od wewnątrz i hydroizolacją całości. Taka naprawa dachu nie wiąże się z dużymi kosztami. Czasami konieczna jest wymiana kilku dachówek, niekiedy uszczelnienie połączeń blach. Hydroizolacja dachu i jego ocieplenie od wewnątrz to już nieco większy wydatek, ale i tu nie trzeba wydawać fortuny. Do ocieplenia wystarczy wełna mineralna, która nie kosztuje zbyt wiele. Oczywiście musi być ona jakoś zamocowana, może tu sprawdzić się choćby folia. Alternatywą są płyty regipsowe, dzięki którym poddasze może być ładnym pomieszczeniem, to już jednak kosztuje więcej.

Z naprawą starego dachu nie można zwlekać. Nienaprawiany, przeciekający, może przyczyniać się do pogorszenia stanu domu. Nieizolowany zaś przekłada się na wyższe koszty ogrzewania nieruchomości.

Polecane: dekarstwo i dachy Poznań.